Kahve Molasında Sağlık ve Zindelik

Markaline masaj park bel ve boyun fıtık kadın

Neden Masaj Yaptırmalısınız?

Masaj, kan dolaşımını hızlandırır ve depresyonu yatıştırır. Ayrıca masajın bağışıklık sistemini güçlendirdiğine ve ağrıların azalmasına yardımcı olur.

Düzenli masaj terapisi alan kişiler stresten, depresyondan kurtulur.
Masaj yaptırmak kesinlikle rahatlamanın da ötesinde bir şey. Kasların gevşemesi ve bu sayede gelen müthiş bir rahatlama hissine ek olarak, masaj yaptırmanın sağlık açısından da çok sayıda faydası var.

Markaline masaj park bel ve boyun fıtık sağlık

Neden Masaj Park?

Stresten Arınma ve Ağrılardan Kurtulma Hizmeti

Masaj Park tüm stresinizi ve kas ağrılarınızı üzerinizden atmanızı sağlayan Sandalye Masajı konsepti ile kurumsal hizmet vermektedir. Sandalye Masajı veya Oturarak Masaj, AVM’lerde işyerlerinde, sergilerde, konferanslarda, spor salonunda ve bir çok ortamlarda giderek daha popüler hale gelmektedir. Sandalye masajı, geleneksel masaj için uygun olmayan ortamlar ve farklı müşteri gruplarına ulaşmasının en kolay yoludur. Bu masaj tekniği ile kıyafetler çıkarılmadan sırt boyun, omuz ve kafa derisine odaklanılır.  Portatif bir masaj koltuğu, kişiye özel ayarlanabilir bir duruş pozisyonu ile her yerde uygulanabilir.  Tamamen doğal kremlerle yapılan bu masaj sayesinde çok kısa sürede tüm vücudunuzdaki gerginliğin azaldığını ve rahatladığınızı hissedeceksiniz. 

Kurumsal (Ofis) Masaj

Kurumsal masaj hizmeti, iş yerinizde personelin motivasyon ve verimliliğini sağlamak için verilen özel bir hizmettir. Kişilere bir hediye gibi gözükse de motivasyon ve verimliliğini arttırmak için çok önemli bir hizmettir. Firmanızda bu hizmeti almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Markaline masaj park kurumsal Masaj Hizmeti

Baş, Boyun ve Omuz Masajı

Binlerce yıldır uygulanmakta olan geleneksel bir masaj türüdür. Sadece baş, boyun ve omuz bölgesine yönelik bir masajdır.

Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrıları, tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde etkindir. Saçı ve saç derisini besleyici etkisi nedeni ile de saçın güçlenmesi ve sağlığını kazanmasında çok faydalıdır.

Markaline masaj park kurumsal Masaj Hizmeti Baş Boyun ve Omuz Masajı

Derin Doku Masajı

Bir çeşit masaj terapisi olan derin doku masajı, daha derin kas ve fasya katmanlarına (kasları çevreleyen bağ dokusu) ulaşmak için sıkı bir basınç uygulanmasını ve yavaş hareket etmeyi içerir. Kronik ağrıları, sert boyun ve üst sırt, bel ağrısı, bacak kası gerginliği ve ağrılı omuzlar gibi bölgeler için kullanılır.

Derin doku masajı genellikle kronik kas ağrısı, sakatlık rehabilitasyonu ve bunun gibi diğer spesifik alanlara yoğunlaşır.

Markaline masaj park kurumsal Masaj Hizmeti Deri Doku Masajı1

Klasik Masaj

Anatomik ve fizyolojik kavramlara dayalı geleneksel Batı masajı olan klasik masaj, fizyoterapistlerin en sık kullandığı masaj tekniğidir. Dolaşımı arttırmak, gevşeme sağlamak, kas spazmlarını azaltmak gibi amaçlar için kullanılır.

Klasik (İsveç masajı) masaj batıdaki en yaygın ve en bilinen masaj türüdür. Aynı zamanda spor masajı, derin doku masajı ve aromaterapi gibi diğer popüler batılı masaj türlerinin de anasıdır.

Markaline masaj park kurumsal Masaj Hizmeti Klasik Masaj

Refleksoloji Masajı

İyi bir refleksoloji masajı; baş ağrısı, uykusuzluk, kronik yorgunluk, baş dönmesi gibi pek çok semptomun hafifletilmesine yardımcı olmanın yanı sıra karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, kalp rahatsızlığı gibi birçok iç hastalığın altında yatan nedeni tedavi etmeye de yardımcı olur. Yüksek tansiyon da refleksoloji masajı ile tedavi edilen sorunların başında gelir.

Uygun refleksoloji teknikleri kullanıldığında, sahip olabileceğiniz en keyifli deneyimlerden birisini yaşarsınız. Tüm vücudu rahatlamanın en iyi yollarındandır.

Markaline masaj park Refleksoloji Masaj Hizmeti

Sırt Masajı

Yanlış oturma pozisyonu, masa başı çalışma şekli ve uzun süre ayakta durmak kasların gerilmesini ve düğümlenmesini tetikler. Rahatlatıcı bir masaj en yoğun ağrıyı hissettiğimiz sırt bölgemiz için en etkili tedavi yöntemlerinden biridir.

Sırtımız gün içerisinde duruş bozukluklarından, çanta taşımaktan, yanlış yatak seçiminden, çeşitli kemik hastalıklarından etkilenerek istemediğimiz, yaşam kalitemizi düşüren ağrılara sebep olur

Markaline masaj park kurumsal Masaj Hizmeti Sırt Masajı

Yüz Masajı

Sağlıksız beslenme, yorgunluk, cilt bakımına yeterli özen göstermeme gibi nedenlerden dolayı cilt olduğundan daha solgun bir görünüme kavuşur. Yüz masajı kan dolaşımını hızlandırır, cildin parlak, canlı ve genç bir görünüm elde etmesini sağlar.

Yüz masajı yaşlanma sürecini yavaşlatmak, cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlamak için uygulanan oldukça popüler olan Batılı kozmetik bir tedavidir. Yüz masajı aynı zamanda stres, migren baş ağrıları, adet dönemi öncesi sendrom ve sinüs tıkanıklıklarının hafifletilmesinde kullanılır. 

Markaline masaj park kurumsal Masaj Hizmeti Yüz Masajı

Medikal Masaj

Medikal masajın kastaki yorgunluk ve ağrıları azalttığı bilinen bir gerçektir. Kasların toparlanmasını sağlarken, biriken toksik maddelerin atılımına yardımcı olmaktadır. Kemiklerin güçlenmesine yardımcı bir etkisi vardır. Kireçlenmelerde etkili olan medikal masaj, spazm ve krampları da önlemektedir. Sinir sistemi üzerinde de olumlu etkileri görülmektedir.
Derideki kan dolaşımını hızlandırarak, hücrelerin daha iyi beslenmesine olanak sağlamaktadır. Bunların yanı sıra cildin elastikiyetini arttırır ve yağ bezlerinin salgısını yükselterek cildin yumuşamasına yardımcı olur.
Cilde etkilerinin yanında medikal masajın, iç organlara da faydası bulunmaktadır. Kalın bağırsağın hareketlerini arttırmasıyla, gaz problemlerinin çözümüne fayda sağlarken, karın bölgesindeki şişkinliklerin de azalmasına yardımcı olmaktadır. 

Markaline masaj park Medikal Masaj Hizmeti

Spor Masajı

Ağır sportif aktiviteler sonrasında özellikle kaslarda eklemlerde ve bağlarda ağrılar ve kramplar oluşur. Bu ağrıların giderilmesi, bağların rahatlatılması amacıyla yapılan masaja spor masajı ismi verilir. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik uygulanan hareketlerin ritmi ve pres şiddetinin farklı oluşudur.

Spor masajları genellikle bölgesel masaj olup kısmen de bütün vücuda uygulanabilir. Asıl amaç ağrı yaşanan bölgedeki adalelere yoğunlaşarak kas gruplarının en derinlerine inmek ve krampları terapi etmektir. Bu sebeple diğer masaj türlerine nazaran daha ‘’sert’’ uygulanan bir masaj türüdür.

Markaline masaj park kurumsal Masaj Hizmeti Spor Masajı

Tetik Nokta Masajı

Tetik nokta masajı kas kramplarının ve spazm olarak bilinen sinir kasılmalarının sebep olduğu ağrıları hafifletmek ve hatta tamamen yok etmek için uygulanır. Özellikle baş ağrıları, boyun tutulmaları, tutulmuş omuzlar, sırt ağrıları, bel ağrıları, bel tutulmaları ve siyatik için son derece faydalıdır. 

Tetik nokta masajında kaslar en ince ayrıntısına kadar derinlenmesine incelenmektedir. Yapılan bu uygulamada yüzeye yakın kaslar bağ dokular eklemler ve daha derindeki bağ dokular üzerinde detaylı bir şekilde çalışılmaktadır.

Tetik noktaların en sık görüldüğü yerler boyun ve sırt kaslarıdır. Bunun haricinde, omuz, dirsek, bel, kalça ve diz bölgelerinde de sıklıkla görülebilmektedir.

Markaline masaj park kurumsal Masaj Hizmeti tetik Nokta Masajı